понеділок, 26 березня 2018 р.

Виготовлення концентрованих розчинів в аптеці

Концентровані розчини, або «рідкі концентрати»,—це розчини лікарських речовин у певних концентраціях, кілька більших, ніж вони прописуються в рецептах; призначаються вони для відповідного розведення розчинником (водою) при виготовленні рідких ліків. До них же зараховують і концентровані витяжки з певної лікарської сировини (наприклад, настій трави горицвіту 1:2, кореневища з коренями валеріани 1 :2 та ін), виготовлені на фармацевтичних фабриках або заводах.
Застосування в аптеках заздалегідь заготовлених концентрованих розчинів суттєво полегшує роботу, сприяє підвищенню якості виготовлених ліків і прискорює їх відпуск населенню. Найбільш широко застосовують концентровані розчини при виготовленні ліків за допомогою бюреточной установки.
Номенклатура концентрованих розчинів включає найбільш часто прописують розчини лікарських речовин і настоянки. При виготовленні концентрованих розчинів уникають концентрацій, близьких до насичених, тому що при зниженні температури розчину можливе виділення в осад частини розчиненої речовини.
В залежності від зміни характеру рецептури номенклатуру концентрованих розчинів періодично вносять відповідні зміни.

Виготовлення ін'єкційних розчинів в аптеці


 Технологія ін'єкційних розчинів в умовах аптеки
Відповідно до вказівок ГФХ, як розчинників для приготування ін'єкційних розчинів застосовують воду для ін'єкцій, персикове і мигдалеве масла. Вода для ін'єкцій повинна відповідати вимогам статті № 74 ГФХ. Персикове і мигдалеве масла повинні бути стерильними, а їх кислотне число не перевищувати 2,5.
Ін'єкційні розчини повинні бути прозорими. Перевірку проводять при перегляді у світлі рефлекторної лампи і обов'язковому струшуванні судини з розчином.
Ін'єкційні розчини готують масо-об'ємним способом: лікарську речовину беруть по масі (вазі), розчинник - до необхідного обсягу.